Dobry Styl > Porady > Zastosowanie szafek basenowych HPL

Zastosowanie szafek basenowych HPL

Data: 03.07.2018 Kategoria: Porady

Szafki z płyt HPL kojarzą nam się przede wszystkim z basenowymi przebieralniami – zostawiamy w nich swoje ubrania, ręczniki i inne prywatne przedmioty. Ze względu na swoją budowę są odporne na różne czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć. Sprawdzają się świetnie nie tylko na basenach, ale także w miejscach zdecydowanie bardziej suchych: na siłowniach, w klubach fitness czy klubach sportowych, w szkołach i zakładach pracy. Co warto o nich wiedzieć?

Konstrukcja szafek basenowych HPL

Konstrukcja nowoczesnych szafek basenowych HPL oparta jest o aluminiowe stelaże. Laminat HPL to materiał odporny na różne czynniki zewnętrzne i na wilgoć, jak zostało wspomniane we wstępie. Projektant pomieszczenia może zamówić pojedyncze słupki lub złożone moduły. Ścianki mogą mieć różną grubość i dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego można z powodzeniem dobrać szafki basenowe do każdego pomieszczenia. Charakteryzuje je wysoka funkcjonalność i ergonomia, dlatego architekci wnętrz bardzo je sobie cenią. Szafki basenowe można łączyć z ławkami, które ułatwiają przebieranie się.

Szafki mogą zostać wyposażone w dowolną liczbę schowków o różnej pojemności – mówi nam przedstawiciel firmy Sanipol z Międzyrzecza. Standardowe wymiary szafek to 40×41,5×190 cm – najczęściej są to szafki jedno-, dwu- lub trzydrzwiowe o przekroju prostokąta albo litery L.

Dodatkowe elementy w szafkach basenowych

Szafki basenowe uznanych producentów mogą być wyprodukowane zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta. Mogą być zamykane na kluczyk, zamkami szyfrowymi, zamkami opartymi o elektroniczną klawiaturę czy nawet specjalny chip. Wnętrze szafki może być podzielone na części, wyposażone w dodatkowe ścianki, półeczki, wieszaki na ubrania lub uchwyty. Możliwości są niemalże nieograniczone – w szafce może znaleźć się nawet lusterko.

Szafki w kolorze kabin przebieralni?

Z laminatów HPL produkowane są także kabiny sanitarne i kabiny przebieralni, w których swobodnie możemy zmienić odzież. Dostępne są także blaty z laminatów HPL oraz ścianki działowe. Projektant może więc wybrać szafki basenowe w takim samym kolorze jak np. kabiny przebieralni lub stworzyć projekt wielokolorowy. Uznani producenci mają w swojej ofercie także okucia na rdzeniu z ocynkowanej stali w otulinie z tworzyw sztucznych w różnych kolorach – od modnego ostatnio antracytu, przez klasyczną biel lub czerń, aż po intensywną żółć. Istnieje też możliwość zamówienia kabin z okuciami stalowymi nierdzewnymi czy z anodowanego aluminium. Wybór jest więc naprawdę szeroki.