Dobry Styl > Porady > Zastosowanie technologii IML 3D na pojemnikach

Zastosowanie technologii IML 3D na pojemnikach

Data: 20.06.2018 Kategoria: Porady

Etykiety pełnią bardzo istotną rolę. Ich zadaniem jest nie tylko informowanie kupującego o zawartości danego opakowania, ale także wzbudzenie w nim chęci zakupu konkretnego produktu. Taką funkcję pełnią także etykiety płaskie wykonywane w technologii IML 3D, które znajdziemy np. na pojemnikach.

Etykiety płaskie w technologii IML 3D – czym są?

Etykiety płaskie w technologii IML 3D to specjalne produkty, które wykonuje się z polipropylenu. Jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które oferuje duże możliwości formowania. Ich zaletą jest także wygląd – etykiety tego typu dają wrażenie głębi obrazu oraz trójwymiarowego efektu. Dzięki temu zwracają na siebie uwagę konsumentów, zachęcając ich do wyboru tak wyglądającego produktu. Projektowaniem i wykonawstwem takich etykiet zajmuje się w Polsce tylko jedna firma, mająca 20 lat doświadczenia – Profix 3D.

Ogromną zaletą etykiet IML 3D jest także ich niewielki koszt produkcji, który sprawia, że warto się nimi zainteresować. Takie właściwości etykiet płaskich w technologii IML 3D pozwalają na ich bardzo szerokie zastosowanie. Często pojawiają się one na pojemnikach, zwłaszcza tych przeznaczonych dla najmłodszych – dzieciom bardzo podobają się bowiem efekty wizualne, jakie dają etykiety w technologii IML 3D, a to z kolei sprawia, że zachęcają one swoich rodziców do zakupu tak wyglądającego produktu.

Technologia IML 3D na pojemnikach

Etykiety wykonane w technologii IML 3D mogą być nanoszone na pojemniki w różny sposób. Mogą mieć postać etykiet samoprzylepnych, które z łatwością można nakleić na pojemnik i tym samym lepiej przygotować go do sprzedaży. Etykiety mogą być także poddawane kaszerowaniu lub laminowaniu. Mogą być także zgrzewane folią lub dołączone do produktu za pomocą zszywek. Dzięki wielu możliwościom nanoszenia etykiet, ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Etykiety płaskie IML 3D pojawiają się także na opakowaniach kartonowych, na kubkach, wieczkach oraz produktach szklanych. Ich zaletą jest także trudność w podrobieniu, co chętnie wykorzystują producenci oryginalnych produktów lub dóbr luksusowych, które są często nielegalnie powielane. Zastosowanie technologii IML 3D uniemożliwia odtworzenie wyglądu etykiety osobom do tego nieuprawionym i tym samym pomaga w lepszym chronieniu interesów producenta. Kupujący z kolei na podstawie etykiety 3D mogą samodzielnie odróżnić wysokiej jakości oryginalny produkt od jego podróbki.