Dobry Styl > Porady > Zegarek na rękę – ze skóry czy z drewna?

Zegarek na rękę – ze skóry czy z drewna?

Data: 26.08.2019 Kategoria: Porady

Choć w dobie smartfonów każdy ma czasomierz w kieszeni, zegarki na rękę nie wychodzą z mody. Przeciwnie! Teraz, kiedy na pierwszy plan wysunęła się ich funkcja estetyczna oraz podkreślająca status posiadacza, pomysłów na nowe materiały i designy zegarków przybywa. Przyjrzyjmy się drewnianym zegarkom na rękę. Czy godnie konkurują z tymi skórzanymi? Który z nich będzie lepszym wyborem dla Ciebie?

Drewniany zegarek na rękę – w zgodzie z naturą

Coraz więcej osób chce żyć, nie przyczyniając się do krzywdy innych stworzeń. Między innymi z myślą o ludziach, którzy świadomie rezygnują z używania skór zwierzęcych, powstały drewniane zegarki. Zaliczają się one do wyrobów wegańskich oraz cruelty free. Teraz możesz nosić ulubiony stylowy dodatek z czystym sumieniem.

Drewno jest naturalnym oddychającym materiałem. Dzięki temu drewniane zegarki są komfortowe. Skóra nie poci się ani nie odparza pod drewnianym paskiem, a czasomierz jest wyjątkowo lekki. Nie uwiera, nie obciąża dłoni, nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Można niemal o nim zapomnieć! Co więcej, drewno jest całkowicie bezpieczne dla skóry. Nie uczula i nie wydziela żadnych substancji, które mogłyby się przez nią wchłaniać.

Unikatowość drewnianego zegarka

Nie ma dwóch takich samych kawałków naturalnego drewna. Wyjątkowa barwa i usłojenie, w których odbija się historia drzewa, sprawiają, że każdy drewniany zegarek jest inny, nawet jeśli powstają one z drewna tego samego gatunku.

Z tego powodu drewniane zegarki to idealny sposób na to, aby subtelnie się wyróżnić. Żaden inny materiał nie gwarantuje takiej unikatowości, nawet skóra, która daje przecież duże pole do popisu projektantom. O tym, jakie efekty można uzyskać, stosując drewno jako materiał bazowy do produkcji zegarków, najłatwiej przekonać się na stronie firmy Woodison.

Zegarek drewniany czy skórzany?

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, bo ostatecznie decydują Twoje upodobania. Zarówno skóra, jak i drewno to solidny i naturalny materiał. Jeśli jednak los zwierząt nie jest Ci obojętny i chcesz żyć w zgodzie z naturą, oczywistym wyborem jest zegarek drewniany. Wybieraj jednak ostrożnie, bo raz kupiony będzie Ci towarzyszył bardzo długo!

Zegarek drewniany jest odpowiedni także dla osób, które ten dodatek noszą po to, aby wyróżnić się w nienachlany i elegancki sposób. Skórzane paski w zegarkach to już klasyka i najbardziej oczywisty wybór. Zegarek drewniany, choć formą silnie nawiązuje do tej klasycznej elegancji, za sprawą materiału przełamuje konwencję. Przyciąga wzrok, wzbudza zainteresowanie, a właścicielowi pozwala wyrazić swój indywidualny styl bez narzucania go.