Dobry Styl > Porady > Zegarki idealne dla mężczyzn

Zegarki idealne dla mężczyzn

Data: 05.02.2019 Kategoria: Porady

Zegarki naręczne są od zawsze ważnym dodatkiem do ubioru. Zwłaszcza dla mężczyzn, którzy mają ograniczony wybór akcesoriów w porównaniu do kobiet. Właściwe dobrane zegarki mogą nawet kształtować wizerunek ich właściciela. Sprawdźmy, czym się kierować, wybierając zegarki idealne dla mężczyzn! Na co zwracać uwagę, jeśli chcemy kupić trafiony i funkcjonalny prezent? W naszym artykule znajdziesz przydatne wskazówki.

Jaki rozmiar koperty zegarka?

Zegarek idealny dla mężczyzny powinien mieć odpowiedni rozmiar. Jaki? Tarcza zegarka nie może być większa od nadgarstka. Chociaż dzisiaj bardzo popularne są duże czasomierze, te przesadzone będą wyglądać karykaturalnie. Dawniej średni rozmiar męskiego zegarka mieścił się w granicach 30-35 mm – dzisiaj takiej wielkości zegarki dedykowane są kobiecym nadgarstkom. Standardowy rozmiar koperty zegarków męskich to obecnie 39-42 mm, chociaż modne są również większe średnice (43-46 mm).

Jeśli szukamy zegarka, który nosić będziemy do formalnych strojów, powinniśmy zwrócić uwagę na grubość koperty. Idealne zegarki do garnituru mają zdecydowanie smuklejszą kopertę i dlatego z powodzeniem mieszczą się pod mankietem koszuli (na przykład szwajcarskie zegarki DOXA Slim Line). Przy zegarkach sportowych kwestia wielkości i grubości koperty przestaje mieć znaczenie, bardziej liczy się funkcjonalność. Zegarki sportowe przeznaczone są dla osób aktywnych, nierzadko wyczynowo uprawiających sport. Przy kupowaniu tego typu czasomierzy zwracać należy uwagę na określonego funkcje (np. chronograf), wodoodporność czy wytrzymałość koperty zegarka, który często noszony jest w dość ekstremalnych warunkach – komentuje nasz rozmówca z firmy Classic Watch.

Odpowiedni pasek do zegarka

Drugą ważną kwestią jest pasek do zegarka. Najpopularniejsze rodzaje pasków mocujących zegarki to materiał, guma, skóra i bransoleta. Materiałowe paski są bardzo wytrzymałe, ale zupełnie nie sprawdzają się w formalnych stylizacjach, podobnie jak gumowe, które są przeznaczone stricte do zegarków sportowych.

Jeśli zależy nam na elegancji (klasyczny zegarek zawsze się przyda!), zdecydujmy się na pasek skórzany. To jeden z najbardziej tradycyjnych materiałów, z których produkuje się paski. Gustowne i eleganckie zegarki ze skórzanym paskiem oferuje m.in. marka MASERATI. Jej zegarki doskonale komponują się z garniturem, ale i marynarką narzuconą na zwykły T-shirt. Nie zapominajmy o bransoletach. Nie każdy za nimi przepada, ale to trwały i wytrzymały, a przy tym bardzo elegancki rodzaj mocowania zegarka na nadgarstku.

Jaka tarcza zegarka?

Warto powiedzieć jeszcze kilka słów na temat tarczy zegarka naręcznego. Jaka powinna być tarcza w idealnym zegarku dla mężczyzny? Na pewno nie nazbyt skomplikowana! Im mniej detali, tym lepiej. Idealny zegarek do garnituru powinien mieć przejrzystą, jasną tarczę z trzema wskazówkami. Nie sprawdzają się tutaj chronografy, datowniki czy inne rozbudowane funkcje umieszczone na tarczy.

W tym przypadku na wyróżnienie na pewno zasługują zegarki marki David Daper. Ich elementem charakterystycznym jest właśnie prosty minimalistyczny design oraz przejrzysta tarcza. Osoby, które lubią klasyczne wzornictwo, z pewnością docenią również ponadczasowy, kwadratowy kształt koperty.

Sprawdź ofertę wybranego sklepu z zegarkami i znajdź model idealny dla mężczyzny, którego chcesz obdarować!