Dobry Styl > Wyposażenie > Na co zwracać uwagę przy projektowaniu mebli biurowych?

Na co zwracać uwagę przy projektowaniu mebli biurowych?

Data: 26.09.2017 Kategoria: Wyposażenie

Meble to podstawowy element wyposażenia profesjonalnych pomieszczeń biurowych. Odpowiednio dobrane zestawy meblarskie stanowią wizytówkę każdego przedsiębiorstwa, a także ułatwiają wykonywanie codziennych czynności przez osoby zatrudnione. O czym należy pamiętać przy projektowaniu mebli dedykowanych dla biur? Jakie są cechy naprawdę dobrego mebla? Zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych elementów.

Ergonomia

Ergonomiczne biurka i krzesła pozwalają przetrwać długie godziny przed ekranem komputera. Ważne, by meble posiadały odpowiednie wymiary i były dopasowane do potrzeb poszczególnych pracowników. Dzięki temu gwarantują optymalny komfort pracy, zapobiegają bólom mięśni i stawów, rozwojowi stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz innym ciężkim dolegliwościom zarówno fizycznym, jak i psychicznym (stres, zmęczenie itd.).

Wytrzymałość

Meble biurowe podlegają intensywnej eksploatacji – nawet po kilkanaście godzin dziennie. Z tego względu warto zainteresować się ich trwałością. W przeciwnym razie konieczna okaże się szybka wymiana mebla, co pociągnie za sobą kolejne wydatki. Na trwałość wyrobów meblarskich w największym stopniu wpływa materiał, z którego zostały wytworzone. Najlepiej postawić na eleganckie rozwiązania wykonane z dobrego gatunkowo drewna.

Estetyka

Wygląd mebli ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy biuro jest odwiedzane przez osoby z zewnątrz – klientów czy potencjalnych kontrahentów. Niedopasowane stylistycznie, aranżacyjne potworki o dziwnych kształtach, wymiarach i formach wpłyną negatywnie na odbiór całego otoczenia, na czym może ucierpieć wizerunek firmy. Brzydki wygląd pomieszczeń nie nastraja też pozytywnie przebywających w nich na co dzień pracowników.

Funkcjonalność

Meble biurowe pełnią funkcję pomocniczą, a nierzadko same w sobie stanowią narzędzie pracy. Niezwykle ważne, by były praktyczne i funkcjonalne. Pod uwagę warto wziąć każdy detal, w tym m.in. ilość szuflad (np. w szafeczkach pracowniczych), szerokość obszaru roboczego (np. blatu stołu), a nawet wagę (istotne przy przenoszeniu; zwłaszcza w przypadku biur podlegających częstym przemeblowaniom i zmianom układu pomieszczeń).

Recepta na sukces

Tylko meble łączące wszystkie wymienione cechy spełnią standardy, jakich wymaga się od wyposażenia nowoczesnych pomieszczeń biurowych. Z tego względu, przed dokonaniem zakupu warto dobrze się zastanowić. Na szczęście istnieją firmy, które wykonują dobre jakościowo meble dla biur. Doskonały przykład stanowi Zakład Meblowy KULENTY, projektujący i wykonując meble drewniane na zamówienie. Szczegóły na stronie zakładu.