Dobry Styl > Porady > Na co zwracać uwagę wybierając dystrybutora odzieży roboczej

Na co zwracać uwagę wybierając dystrybutora odzieży roboczej

Data: 23.03.2018 Kategoria: Porady

Odzież robocza to wyjątkowo istotny element wyposażenia każdego pracownika. Do jej zadań należy ochrona przed zabrudzeniami oraz różnymi nieszkodliwymi czynnikami. Jako że na rynku działa wiele firm sprzedających tego rodzaju odzież, to wybór tej najlepszej może być problematyczny. Doradzamy, czym kierować się przy poszukiwaniach dystrybutora odzieży roboczej.

Główne kryteria wyboru

Podczas wybierania dystrybutora odzieży roboczej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, m.in. na wygodę pracownika. Jest ona bardzo istotna, ponieważ przełoży się bezpośrednio na jego wydajność, co przyniesie duże korzyści zatrudniającej go firmie.

To, jakich ubrań potrzebują pracownicy w dużym stopniu związane jest z warunkami jakie panują w danym zakładzie pracy. Ubranie robocze musi być odporne na uszkodzenia, ale też komfortowe. By odzież spełniała te funkcje, powinna być wyprodukowana z odpowiednich materiałów – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę Konfexim.

Ponadto, szukając firmy sprzedającej odzież roboczą warto sprawdzić, czy produkty spełniają niezbędne wymogi formalno-prawne. Nie należy za to kierować się ceną i na siłę szukać okazji, ponieważ ubranie robocze musi przede wszystkim prezentować wysoką jakość, a także być praktyczne i wygodne dla pracownika, który będzie nosił je przez kilka godzin dziennie. Co więcej, odzież robocza powinna być wykonana z materiału, którego utrzymanie w czystości nie jest zbyt kłopotliwe.

Liczy się asortyment

Dobry dystrybutor odzieży roboczej ma ciekawy i bogaty asortyment, w którym bez problemu znajdziecie ubrania idealne dla pracowników. Najlepiej skorzystać z usług takiej firmy, która w swojej ofercie posiada kompleksowy wybór rozmiarów, modeli i kolorystyki. Ponadto, ważne aby odzież od wybranego dystrybutora była poddana restrykcyjnym kontrolom oraz testom.

Warto szukać dystrybutorów działających w okolicy waszej firmy, ponieważ dzięki temu pracownicy będą mogli przymierzyć wybrany przez was zestaw, dopasować dobry rozmiar i zgłosić ewentualne uwagi dotyczące wygody i funkcjonalności ubrań roboczych.

Jakość jest najważniejsza

Przy wyborze dystrybutora odzieży roboczej weźcie też pod uwagę materiały, z których stworzone są ubrania z jego oferty. Warto przy tym wiedzieć, że właściwości tkaniny wynikają głównie z jej składu, gramatury oraz rodzaju splotu włókien. W przypadku ubrań roboczych, najczęściej można znaleźć w ich składzie bawełnę, poliester, bądź ich mieszanki. W specjalistycznych produktach wykorzystuje się też domieszki innych materiałów, w tym poliamidu, nylonu i poliuretanu.