Dobry Styl > Ogród > Na co zwrócić uwagę wybierając trampoliny ogrodowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając trampoliny ogrodowe?

Data: 04.04.2018 Kategoria: Ogród

Trampoliny ogrodowe zdobywają w ostatnich czasach coraz większą popularność – nie tylko zapewniają doskonałą rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ale również pomagając pracować nad kondycją. O czym należy pamiętać, wybierając sprzęt do naszego ogrodu? 

Marka trampoliny

Wielu klientów dokonując wyboru trampoliny zwraca uwagę przede wszystkim na markę. Jest to całkiem słuszne, bowiem decydując się na produkt znanej i uznanej marki możemy mieć większą pewność, że zakupiony przez nas sprzęt został wykonany fachowo, z wykorzystaniem odpowiedniej jakość tworzyw i zachowaniem wszelkich norm – wszystko to ma bezpośrednie przełożenie na jakość trampoliny oraz nasze bezpieczeństwo. Do grona najbardziej cenionych przez konsumentów marek trampolin należą, Big Foot, Sapphire, Axer, Platinium oraz Skyflyer.

Konstrukcja trampoliny

Oglądając poszczególne modele trampolin powinniśmy poświęcić dużo uwagi konstrukcji poszczególnych jej elementów:

  • Stelaż – czyli inaczej podstawa trampoliny, powinien być wykonany z grubych elementów pozbawionych ostrych krawędzi i zabezpieczonych poprzez ocynkowanie. Grubość elementów powinna wynosić co najmniej 1,5 cm. Konstrukcja stelaża decyduje o stabilności całej konstrukcji.
  • Mata – czyli serce całej trampoliny, to właśnie na niej skaczemy. Powinna zostać wykonana z solidnego, elastycznego materiału, obszytego na krawędziach mocną tasmą, do której mocuje się sprężyny
  • Sprężyny – drugi z ważnych elementów, odpowiedzialnych za wysokość naszych skoków, powinny być montowane solidnie do stelaża i maty, aby zapobiec ewentualnemu wysuwaniu się.
  • Siatka – jej rolą jest zapobieganie wypadnięciu poza obszar trampoliny podczas skoków. Powinniśmy pamiętać, że dobra siatka musi posiadać wejście zamykane na zamek błyskawiczny, w przeciwnym wypadku nie stanowi ona pełnego zabezpieczenia przed upadkiem. Siatka jest elementem niezbędnym, jeśli trampolina ma być użytkowania przez dzieci.

Cena sprzętu

Wiele osób bierze pod uwagę – poza marką – również cenę poszczególnych egzemplarzy. – Wysoka cena często jest odzwierciedleniem wysokiej jakości – mówi przedstawiciel hurtowni Jokomisiada – Analogicznie niska cena na produkcie jest niemal pewnym sygnałem, że nie powinien on być nawet brany pod uwagę przy rozważaniu kupna trampoliny.

Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo zabawy, ale również o żywotność sprzętu – tanie produkty psują się w bardzo krótkim czasie i rzadko kiedy są w stanie posłużyć przez więcej niż jeden sezon. Potem, jeśli dalej chcemy się bawić, musimy kupić nowy egzemplarz. Dużo bardziej opłacalnym wyborem jest kupno trampoliny droższej, lecz nadającej się do użytku przez wiele sezonów.