Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Żyrandol z wiatrakiem – praktyczny i stylowy

Żyrandol z wiatrakiem – praktyczny i stylowy

Data: 26.08.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Ostatnie lata rozpieszczają nas wyjątkowo piękną, gorącą pogodą. Niestety, nie wszyscy czują się dobrze w palącym skwarze wakacyjnych dni i wieczorów, toteż coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozmaite urządzenia chłodzące. Wybór między zakupem drogiego klimatyzatora a przenośnego wentylatora może być trudny. Doskonałą, bo niedrogą, skuteczną, a jednocześnie bardzo elegancką alternatywą może być sufitowa lampa z wiatrakiem.

Przyjemny i zdrowy chłód latem

Na przeciwległym biegunie do problemu przegrzanych pomieszczeń leży nadmierne wychłodzenie wnętrz. Nie bez przyczyny w sezonie letnim wielu z nas boryka się z poważnymi przeziębieniami. Wina spoczywa na zbyt mocno działających klimatyzatorach, a także na przenośnych wentylatorach, ustawianych zbyt blisko osób przebywających w pomieszczeniu.

W porównaniu z klimatyzacją, klasyczne wentylatory są zdecydowanie zdrowsze dla użytkowników. Głównym problemem w przypadku stosowania przenośnych wiatraków, jest mały zasięg ich oddziaływania. Rezultatem jest zwykle zajmowanie miejsca zbyt blisko pracującego wiatraka, co wystawia użytkownika na bezpośredni nawiew schłodzonego powietrza.

Lampa z wiatrakiem – funkcjonalna hybryda

Lampy z wiatrakami mocowane są tuż pod sufitem, zwykle w centralnym punkcie pomieszczenia, dzięki czemu chłodzone powietrze rozprowadzane jest równomiernie po całym wnętrzu. Wiatraki przy lampach sufitowych wyposażone są w znacznie większe łopatki niż tradycyjne wentylatory przenośne, co odczuwalnie wpływa na ich wydajność.

Montaż żyrandola z wiatrakiem w mieszkaniu czy biurze ma jeszcze jedną ważną zaletę. Pozwala na zwiększenie przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu, nie wymaga też poszukiwania dodatkowego miejsca na przechowywanie wentylatora poza sezonem. Tego typu urządzenia 2w1 są jednak nie tylko wygodne – możemy też potraktować jako ważny element dekoracyjny.

Stylowy element dekoracyjny

Najprostsze żyrandole z wiatrakami niekiedy kojarzą się z wystrojem pokojów hotelowych z amerykańskich filmów. I choć na rynku wciąż dostępne są takie rozwiązania, zorientowane przede wszystkim na wysoką funkcjonalność, w dobrych salonach oświetleniowych znajdziemy też nowoczesne, znacznie elegantsze modele.

W ramach przykładu posłużmy się ofertą lamp z wiatrakami sklepu internetowego Światło i Styl. Obok żyrandoli utrzymanych w stylu klasycznym, wyposażonych w tradycyjne klosze i łopatki wentylatora w odcieniach naturalnego drewna (np. lampa wisząca Globo Champion z pojedynczym kloszem, żyrandol Globo Redona z potrójnym źródłem światła), pojawiają się zaskakujące formą modele w stylu nowoczesnym (chromowana lampa z wiatrakiem Globo Wade) i industrialnym (żyrandol z wiatrakiem Globo Marva ze srebrnymi skrzydłami).

Spodobał ci się pomysł wykorzystania lampy z wiatrakiem? Już dziś rozejrzyj się za najpiękniejszym żyrandolem do swojej sypialni lub salonu. Wybierając lampę, zwróć uwagę nie tylko na jej wygląd – koniecznie upewnij się, że będziesz mógł użyć jej z oszczędnymi źródłami światła LED.